Vaya Medical

Darmowa dostawa od: 150zł!

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami!

Komórkowy: 791 074 119

Stacjonarny: +22 727 14 23

Email:
biuro@vaya.com.pl

Do darmowej dostawy: 150,00 zł

Przechowalnia Twoje konto Koszyk
do kasy suma: 0,00 zł
Żylaki kończyn dolnych
Żylaki kończyn dolnych

Nieestetyczne i bolesne żylaki są efektem niewydolności żylnej. Skłonność do ich powstawania często uwarunkowana jest genetycznie, ale do przyczyn ich powstawania należą także: brak sportu, nadwaga, niewłaściwe odżywianie się czy regularna wielogodzinna praca w pozycji stojącej. O żylakach mówimy, kiedy na przykład na nogach pojawiają się pod skórą widoczne pogrubione i poszerzone żyły. Na dolegliwości związane żylakami skarżą się przede wszystkim osoby po 45 roku życia, a leczenie żylaków jest koniecznością, a nie zabiegiem estetycznym. Nieleczone mogą zagrażać zdrowiu.

Rodzaje żylaków

Najczęściej o żylakach mówi się w kontekście zmian w budowie żył na nogach. Żylaki kończyn dolnych dzielą się na pierwotne i wtórne. W przypadku żylaków pierwotnych przyczyną ich pojawienia się są najczęściej skłonności genetyczne, ale także mała aktywność ruchowa lub zbyt obciążający organizm regularny wysiłek. Do rozwoju żylaków nóg przyczyniają się także otyłość, stojący albo siedzący tryb życia, antykoncepcja hormonalna, palenie papierosów czy nieleczona niewydolność zastawek żylnych.

Drugim rodzajem żylaków kończyn dolnych są żylaki wtórne, które są wynikiem chorób, stanów pozakrzepowych, nieprawidłowego leczenia zakrzepowego zapalenia żył, powikłania niewydolności żylnej oraz wielu innych, zwłaszcza tych, które zakłócają przepływ krwi w kończynach.

Żylaki w ciąży

Ryzyko pojawienia się żylaków wzrasta również w ciąży, zwłaszcza u tych kobiet, które mają predyspozycje genetyczne, są w kolejnej już ciąży, mają znaczną nadwagę, dużo stoją lub siedzą, a nie uprawiają żadnego sportu. W większości przypadków zaleca się, by często odpoczywać w pozycji z uniesionymi nogami. Na szczęście często żylaki w ciąży zanikają po porodzie.

Czy żylaki są tylko na nogach?

Chociaż żylaki przede wszystkim kojarzą się z tymi na nogach, to wcale nie mało osób cierpi z powodu żylaków odbytu, czyli popularnych hemoroidów, żylaków przełyku, pochwy i macicy, a także powrózków nasiennych. Temat jest więc bardzo rozległy, dlatego skupimy się na żylakach kończyn dolnych.

Jak pozbyć się żylaków?

Świadomość tego, że w rodzinie mama, tata albo dalsi przodkowie cierpieli z powodu żylaków, powinna wzbudzić czujność. Żylakom warto przeciwdziałać, by opóźnić ich pojawienie się oraz zmniejszyć skutki choroby. Nowoczesne metody leczenia żylaków pozwalają na znaczne ograniczenie występowania choroby, a także na pozbycie się bolesnego i nieestetycznego problemu.

Kompresja, czyli rajstopy uciskowe

Specjalne rajstopy uciskowe, zwane także przeciwżylakowymi, polecane są tym osobom, które chcą zmniejszyć dolegliwości. Specjalistyczny produkt ułatwia przepływ krwi w żyłach, zmniejsza przy tym opuchliznę i odczucia bólowe. Polecane są też na żylaki w ciąży.

Aktywność fizyczna

Rozwojowi żylaków nie sprzyja aktywność. Uprawiając sport, taki jak chodzenie, jazda na rowerze czy nawet proste ćwiczenia rozciągające i pozbywając się nadmiernej ilości kilogramów, można skutecznie usprawnić krążenie i odciążyć żyły. Jeśli Twój zawód wymaga częstego siedzenia, staraj się unosić kończyny wyżej i regularnie wstawać od biurka na kilka minut.

Medyczne sposoby na pozbycie się żylaków

Przykładem medycznego leczenia żylaków jest leczenie obliteracyjne, które polega na wstrzykiwaniu do żył substancji zamykającej żyły. Kolejnym zabiegiem może być zabieg operacyjnego usuwania żył. Jest to jednak inwazyjna i bolesna metoda.

Laserowe usuwanie żylaków

Laserowe usuwanie żył jest metodą nowoczesną, cały czas rozwijaną. Coraz częściej laserowane usuwanie żylaków eliminuje inne sposoby medycznego leczenia żylaków. Metoda polega na wprowadzeniu do światła niewydolnej żyły cewnika i zamknięciu światła dużej żyły.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl