Darmowa dostawa od 150zł (Przesyłka Polecona, Przesyłka Polecona Priorytetowa, DPD Pickup)

Promocje
Żelowe podpiętki podwyższające i amortyzujące piętę Vaya
Żelowe podpiętki podwyższające i amortyzujące piętę Vaya

24,60 zł

Cena regularna: 29,00 zł

Najniższa cena: 29,00 zł
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Wkładki ortopedyczne

Prezentowana w tej kategorii oferta spełni oczekiwania osób, które cierpią na szereg różnych dolegliwości związanych ze stopami. Oferujemy m.in. specjalne, medyczne oraz ortopedyczne wkładki do butów, które pomogą m.in. na problemy z haluksami, zrogowaceniami, palcami młotkowatymi i podwiniętymi, a także zwiększą komfort osób z płaskostopiem poprzecznym lub podłużnym. Proponujemy również specjalne produkty dla diabetyków, które wspomagają krążenie krwi.

Wybierz wkładki ortopedyczne do butów, dzięki którym poczujesz komfort, o jakim zawsze marzyłeś. Skorzystaj z naszych promocji i wyprzedaży nawet do 50%. Dołączając do naszych klientów i zapisując się do newslettera, otrzymasz 10% rabatu.

Czym są ortopedyczne wkładki do butów?

Wkładki ortopedyczne do butów są wykorzystywane w celu wsparcia układu ruchu – pomagają odciążyć kości i stawy, ale także stanowią rodzaj podpory przy dysfunkcjach biomechanicznych. Są zatem zbawienne nie tylko dla stóp, ale również bioder, kolan, stawów skokowych, a nawet kręgosłupa.

Wkładki ortopedyczne stosowane są nie tylko w przypadku wystąpienia wyżej wymienionych problemów. Warto ich używać profilaktycznie - szczególnie rekomendowane są osobom, które narażone są na przeciążenia związane np. z pracą fizyczną, ale także u tych, które większą część dnia spędzają na nogach.

Co dają wkładki ortopedyczne do butów?

Jak już zdołaliśmy wspomnieć, wkładki korekcyjne do butów są doskonałym wsparciem dla całego aparatu ruchu. Ich noszenie pozwala:

 • odciążyć stopy i nogi,
 • zwiększyć stabilizację,
 • zredukować odczuwalny dyskomfort lub dolegliwości bólowe związane z układem ruchu,
 • ograniczyć lub zahamować rozwój niektórych wad stóp,
 • skorygować wadę postawy,
 • przywrócić prawidłowe funkcjonowanie i kształt poszczególnych elementów aparatu ruchu,
 • zapobiec przed rozwojem niektórych schorzeń stóp,
 • zapobiec przed urazami,
 • przyspieszyć regenerację elementów układu ruchu, gdy już dojdzie do kontuzji,
 • usprawnić pracę układu ruchu oraz mięśni.

Jak dobiera się wkładki korekcyjne?

Wkładki ortopedyczne powinny być dobierane indywidualnie do warunków anatomicznych osoby, która będzie je nosiła. Należy zatem wziąć pod uwagę:

 • budowę stopy,
 • wycisk stopy,
 • rodzaj wady czy schorzenia – o ile takowe występuje.

Wbrew powszechnej opinii to nie wkładki lecznicze powinny być dopasowane do obuwia, ale obuwie do wkładki.

Jakie wkładki ortopedyczne do butów wybrać – rodzaje

Z uwagi na wiele różnych rodzajów schorzeń związanych z układem ruchu, można wyróżnić kilka typów wkładek ortopedycznych, które różnią się od siebie m.in. kształtem.

Wyróżnić można zatem takie wkładki jak:

 • ortopedyczne wkładki do butów na płaskostopie – płaskostopie to powszechny problem występujący zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Warto wspomnieć, że ten rodzaj schorzenia może dotyczyć tak naprawdę różnego rodzaju deformacji. Dlatego też wkładki lecznicze powinny być dobrane do:
  • płaskostopia poprzecznego – wkładki mają za zadanie unieść łuk poprzeczny stopy, który przy tym schorzeniu jest obniżony,
  • płaskostopia podłużnego – wkładki ortopedyczne mają za zadanie unieść łuk poprzeczny,
  • płaskostopia koślawego – wkładki pełnią w tym przypadku dwie funkcje – supinują piętę i podnoszą poprzeczny łuk stopy,
  • płaskostopia podłużno-poprzecznego – wkładki lecznicze mają za zadanie unieść zarówno jeden, jak i drugi łuk stopy.
 • wkładki lecznicze na koślawość pięt – to drugi pod względem występowania problem. Przy tym schorzeniu stosuje się z reguły wkładki lecznicze supinujące (nazywane także wkładkami pod pięty). Wspierają one układ mięśniowo-więzadłowy i dbają o właściwe napięcie mięśni. Co więcej, tego rodzaju wkładki ortopedyczne pomagają wykształcić prawidłowe wysklepienie łuku podłużnego,
 • wkładki korekcyjne do stopy wdrążonej – wada, która objawia się bólem oraz problemami związanymi ze stabilnością. Stopa wdrążona to schorzenie, które charakteryzuje się wysklepieniem środkowej części podeszwy stopy. W praktyce dochodzi do skierowania palców w dół – jest to tzw. choroba palców szponiastych,
 • wkładki ortopedyczne na ostrogę piętową – tego rodzaju wkładki mają za zadanie odciążyć te partie stopy, które zostały objęte zwyrodnieniem. Są stosowane zarówno w leczeniu schorzenia, jak i w okresie rekonwalescencji po zabiegach korygujących wadę. Wkładki ortopedyczne zostały wyposażone w specjalną poduszkę, która amortyzuje tylną część stopy i niweluje dolegliwości bólowe występujące podczas chodzenia,
 • wkładki lecznicze na haluksy – odciążają obszar śródstopia poprzez jego delikatne podparcie. Stosowanie tego typu wkładek pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe związane z wadą, jak i w niektórych przypadkach obniżyć ryzyko dalszego pogłębiania się problemu,
 • wkładki ortopedyczne do stosowania profilaktycznego – są to uniwersalne wkładki przeznaczone dla osób, które chcą zapobiegać rozwojowi wad. Polecane tym, którzy przez wzgląd np. na wykonywany zawód, są bardziej narażeni na wszelkiego rodzaju schorzenia układu ruchu. Wkładki amortyzują całą stopę i chronią ją przed nadmiernym przeciążeniem.

Dla kogo przeznaczone są wkładki medyczne do butów?

Oczywistą grupę osób, którym w szczególności rekomenduje się noszenie specjalnych wkładek ortopedycznych, stanowią pacjenci ze stwierdzonymi wadami stóp.

Wkładki korekcyjne polecane są także osobom aktywnym fizycznie. Dzięki sprężystości i właściwościom stabilizującym stopę obniżają ryzyko wystąpienia kontuzji, a także zapobiegają przeciążeniom stawów.

Dzieci to kolejna grupa osób, która narażona jest na zdecydowanie większe przeciążenia kończyn dolnych. Podobnie zresztą, jak kobiety w ciąży czy pracownicy zatrudnieni w zakładach, w których wykonują swoje obowiązki, stojąc przez większą część dnia.

Szczególną grupę ryzyka stanowią diabetycy. Wkładki lecznicze dla osób z cukrzycą powinny wykazywać się wysoką gęstością i sprężystością – nie tylko powinny dobrze amortyzować, ale także chronić stopy przed działaniem siły zewnętrznej.

Wkładki lecznicze do butów – zadbaj o komfort i zdrowie razem z Vaya Medical

Oprócz wkładek skórzanych i żelowych w propozycjach Vaya Medical znajdziesz także specjalne osłony na palce i kliny oraz separatory międzypalcowe czy nawet amortyzujące poduszki, które charakteryzuje wysoka jakość i przystępna cena.

Wszystkie produkty wykonane są z nowoczesnych materiałów i zostały zaprojektowane tak, by były praktycznie niewidoczne pod pełnym obuwiem i zapewniały, jak najwyższy komfort. Wybieraj, spośród takich producentów jak: Scholl, Tacco Footcare, Ormex.

Zadbaj o zdrowie stóp i wybierz medyczne lub ortopedyczne wkładki do butów. Skorzystaj z naszej strefy wiedzy i dowiedz się więcej na temat schorzeń stóp oraz jak sobie z nimi radzić. Załóż konto w kilku prostych krokach i zamów wybrany asortyment z dostawą wprost do Twojego domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium