Opinie o Nas
Strefa Wiedzy

Newsletter

Zapisz się do newslettera, otrzymuj wyłącznie istotne informacje i odbierz

10%* rabatu

*dla zakupów powyżej 50zł - Zapisując się do newslettera, wrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w postaci adresu e-mail. Więcej na temat przetwarzania danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

 
Producenci
Płaskostopie - przyczyny, skutki i sposoby leczenia 0
Płaskostopie - przyczyny, skutki i sposoby leczenia

Płaskostopie powstaje kiedy więzadła są zbyt słabe lub ciężar, jakiemu muszą się przeciwstawić zbyt duży. Stopa dotyka do podłoża całą swoją powierzchnią zamiast trzema punktami: piętą, pierwszą oraz piątą kością śródstopia. Objawy:bóle stóp i łydek nasilające się w miarę chodzenia, obrzęki stóp, odciski na podeszwach stóp.

Rodzaje płaskostopia

Płaskostopie podłużne i poprzeczne jest najczęściej występującym płaskostopiem. Występuje wówczas, gdy stopy są narażone na zbyt duże obciążenia, co przekłada się na niewydolność mięśni i więzadeł odpowiedzialnych za prawidłowe utrzymanie łuków stopy. Zobacz wkładki dla stóp z płaskostopiem poprzecznym i podłużnym: Tacco AnatomicTacco DeluxeTacco Med oraz Tacco Nova.

Płaskostopie poprzeczne objawia się poszerzeniem przodostopia; jest charakterystyczne dla osób noszących na co dzień obuwie na wysokich obcasach. Ten rodzaj płaskostopia związany jest z rozejściem się kości śródstopia I powoduje ból pod podeszwami i pieczenie. Tworzą się uciążliwe odciski i modzele. Zobacz wkładki dla stóp z płaskostopiem poprzecznym: Tacco Exclusiv PlusTacco ExclusivTacco DurTacco Golf oraz Tacco Fit.

Płaskostopie podłużne jest wynikiem nadmiernych obciążeń stóp. Objawia się obniżeniem lub zanikiem sklepienia podłużnego stopy. Trwałe zmiany wynikające z płaskostopia często prowadzą do zmian zwyrodnieniowych stawów, które muszą być leczone chirurgicznie. Zobacz wkładki dla stóp z płaskostopiem podłużnym: Tacco Elastic oraz Tacco Senkfusskeil (kiln przeciw płaskostopiu podłużnemu).

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl