Newsletter

Zapisz się do newslettera, otrzymuj wyłącznie istotne informacje i odbierz

10%* rabatu

*dla zakupów powyżej 50zł - Zapisując się do newslettera, wrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w postaci adresu e-mail. Więcej na temat przetwarzania danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

 
Producenci
Promocje
Stopa płasko-koślawa

9. Stopa płasko - koślawa

 

 

 

* Stopa płasko-koślawa jest schorzeniem polegającym na obniżeniu podłużnych łuków stopy z jednoczesnym odchyleniem pięty na zewnątrz. Osoby z tym schorzeniem skarżą na szybkie męczenie, bóle łydek i stóp. Najczęstszą przyczyną jest niewydolność układu mięśniowo-więzadłowego.

* U osób z zaawansowanymi zmianami może powstać skrócenie i przykurcz mięśni strzałkowych, więzadeł zewnętrznej strony stopy, przykurcz ścięgna Achillesa. Występuje ograniczenie ruchów palców, chód staje się ciężki na skutek utraty resorowania. W miarę postępu zniekształcenia narastają dolegliwości bólowe, stopy męczą się nawet przy niewielkim wysiłku. Na skórze pojawiają się modzele i otarcia. W miarę upływu lat do opisanych zmian dołączają się zmiany zwyrodnieniowe w układzie kostno-stawowym stopy, zaburzenia w krążeniu.

* Wkładka dla osób ze stopą płasko – koślawą to Tacco Comfort, a dla dzieci Tacco Comfort Kids oraz wkładki Korytkowe z supinacją i stabilizacją pięty.

Supinujące wkładki ortopedyczne typu 3/4 dla stopy płasko-koślawej - Tacco Comfort 

Supinujące wkładki ortopedyczne typu 3/4 dla stopy płasko-koślawej -Tacco Comfort (Kids)

Korytkowe wkładki ortopedyczne stabilizujące pięty z supinacją - Vaya Kids

Podpiętki ortopedyczne zapobiegające wykoślawianiu obuwia

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl