Palec młotkowaty - jak zapobiegać deformacjom stopy? 0
Palec młotkowaty - jak zapobiegać deformacjom stopy?

W jaki sposób osłona na palce młotkowate SmartGel przeciwdziała powstawaniu otarć i pęcherzy

Palec młotkowaty jest to deformacja polegająca na przykurczu zgięciowym palca w stawie międzypaliczkowym bliższym. Schorzenie to jest jednym z najczęściej występujących schorzeń stóp. Ważne jest, żeby zapobiegać im już przy pierwszych objawach. Niestety, jeśli nie zareagujemy odpowiednio szybko, doprowadzimy do pogłębienia się wady w budowie stóp. A stąd już bliska droga do poważnych powikłań, takich jak m.in. zmiany zwyrodnieniowe w stawach.

Co więcej, można dowiedzieć się o palcu młotkowatym?

Przyczyny i objawy palców młotkowatych

Pojawienie się zmiany zwanej palcem młotkowatym ma różne przyczyny. Podstawowe z nich to źle dopasowane obuwie lub niewłaściwe stawianie stopy, co przenosi ciężar ciała na przednią część stopy. Należy pamiętać, żeby buty nie były zbyt ciasne ani zbyt krótkie, niezalecane są także buty na obcasach. Inne przyczyny to wady anatomiczne budowy stopy (np. długość drugiego palca), uszkodzenie stawów w wyniku reumatoidalnego zapalenia stawów, a także nadwaga i otyłość. Nie bez znaczenia są inne problemy ze stopami, takie jak haluksy, czy stopa nadmiernie wydrążona.

Objawy są bardzo charakterystyczne i widoczne gołym okiem. Palce są wygięte ku dołowi, a na ich czubkach powstają odciski. Ponieważ jest to miejsce, w którym palec łączy się ze stopą, może pojawić się promieniujący ból do śródstopia ograniczający możliwość ruchu. Gdy tak się zdarzy można zaopatrzyć się w produkt taki jak osłona na palce młotkowate smartgel. Pomoże również wkładka ochronna na palce młotkowate vaya medical. Dzięki tym produktom nie będziesz tak bardzo narażony na powstawanie otarć i pęcherzy. Ból przy chodzeniu nie będzie już dla Ciebie uciążliwym problemem.

Jak zopobiegać deformacjom stopy

Przede wszystkim musimy wyeliminować przyczynę schorzenia. Jeśli jest to nieodpowiednie obuwie, to należy je zmienić (wąskie noski zamieniamy na szerokie, żeby palce mogły leżeć swobodnie). Panie będą musiały zrezygnować z butów na obcasach. Ponadto należy wykonywać proste ćwiczenia, żeby usprawnić ruch palców.

 

Niestety, jeśli zmiany są w mocno zaawansowanym stadium rozwoju, konieczna będzie interwencja chirurgiczna. By poprawić ustawienie swoich palców, można zakupić korektor palców młotkowatych z 3 pierścieniami.

Ochraniacze na palce młotkowate i przedstopieWkładka ochronna na palce młotkowate

Kolejnym zaleceniem jest używanie osłon z miękkiego tworzywa lub ortezy (jeśli odczuwamy ucisk na grzbiety stawów palców i pojawiają się w tym miejscu odciski). Pomocą w walce z tą uciążliwą deformacją stóp może być używanie specjalnej wkładki profilaktyczno-ortopedycznej. Wykonana jest z pianki poliuretanowej, co sprawia, że jest ona miękka i przyjemna dla skóry. Wkładkę taką zakłada się na drugi palec stopy. Jej zadaniem jest poprawienie ustawienia palców, ochrona palców przed otarciami. Innymi funkcjami wkładki są: odciążenie głowy kości śródstopia i zapobieganie dalszym zmianom w budowie stopy.

Wkładka prostująca palce młotkowateŻelowe wkładki prostujące palce młotkowate

Niestety, jeśli zmiany są w mocno zaawansowanym stadium rozwoju, konieczna będzie interwencja chirurgiczna. By poprawić ustawienie swoich palców, można zakupić korektor palców młotkowatych z 3 pierścieniami.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium