Opinie o Nas
Strefa Wiedzy

Newsletter

Zapisz się do newslettera, otrzymuj wyłącznie istotne informacje i odbierz

10%* rabatu

*dla zakupów powyżej 50zł - Zapisując się do newslettera, wrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w postaci adresu e-mail. Więcej na temat przetwarzania danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

 
Producenci
Palce młotkowate - jak zapobiegać deformacjom stopy? 0
Palce młotkowate - jak zapobiegać deformacjom stopy?

Jest to deformacja polegająca na przykurczu zgięciowym palca w stawie międzypaliczkowym bliższym. Podstawowe przyczyny to źle dopasowane obuwie lub niewłaściwe stawianie stopy, co przenosi ciężar ciała na przednią część stopy. Inne przyczyny to wady anatomiczne budowy stopy, uszkodzenie stawów w wyniku reumatoidalnego zapalenia stawów, a także nadwaga. Objawy to wygięcie palca ku dołowi i powstawanie odcisków na czubkach palców, nagniotki w miejscu, gdzie palec łączy się ze stopą i promieniujący ból do śródstopia ograniczający możliwość ruchu.

Zapobieganie to stosowanie odpowiednich ćwiczeń, noszenie wkładek profilaktyczno – ortopedycznych natomiast w przypadku rozwoju deformacji wykonywany jest zabieg operacyjny. Zalecane wkładki profilaktyczno – ortopedyczne to: Wkładka ochronna na palce młotkowate lub Wkładka prostująca palce podwinięte i młotkowate. Zobacz produkty na palce młotkowate i podwinięte.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl