Vaya Medical

Darmowa dostawa od: 150zł!

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami!

Komórkowy: 791 074 119

Stacjonarny: +22 727 14 23

Email:
biuro@vaya.com.pl

Do darmowej dostawy: 150,00 zł

Przechowalnia Twoje konto Koszyk
do kasy suma: 0,00 zł
Najlepsze wkładki na palce młotkowate: jakie cechy są najważniejsze?
Najlepsze wkładki na palce młotkowate: jakie cechy są najważniejsze?

Najlepsze wkładki na palce młotkowate: jakie cechy są najważniejsze?

Jeśli Twoje palce u stóp są zdeformowane, zawiją się do dołu, a ich grzbiety często są podrażniane przez wnętrze butów, prawdopodobnie masz do czynienia z palcami młotkowatymi. Kompleksową diagnozę na pewno postawi lekarz ortopeda lub podolog i powie, jakie powinny być wkładki na palce młotkowate oraz jak ich używać.

 

Sprawdź, jakie funkcje mają wkładki na palce młotkowate i zapoznaj się z ich różnorodnością oraz budową, by wiedzieć, jak zapobiegać pogłębianiu się wady i nieprzyjemnym odciskom na grzbietach palców oraz ich opuszkach. Przekonaj się, jakie wkładki na palce młotkowate będą miały najlepszy wpływ na Twoje stopy.

Jakie materiały są najlepsze dla wkładek na palce młotkowate?

Wkładki na palce młotkowate przybierają zwykle formę nakładek i podkładek na palce. Mają one na celu ustawienie palców w fizjologicznej, prawidłowej pozycji, a także ochronę ich od spodu i od góry przed otarciami.

 

Jakie powinny być wkładki na palce młotkowate? Komfortowe, bezpieczne dla skóry, trwałe i higieniczne. Dlatego do ich produkcji używa się między innymi medycznego żelowego polimeru (M2-GEL). Ma on wysoką elastyczność i jest wzbogacony olejkami, które nawilżają i zmiękczają skórę za sprawą minerałów i witamin. Ten zaawansowany technologicznie, termoplastyczny materiał stosowany jest w bardzo różnych produktach ortopedycznych i protetycznych, a nawet służy do opatrywania ran i przyspiesza ich gojenie. Był wielokrotnie testowany dermatologicznie. Nie ma zapachu, jest hipoalergiczny, wielokrotnego użytku i można go myć.

 

Żelowa osłona na palce

 

W wielu wkładkach na palce młotkowate jest także pianka poliuretanowa z bawełną. Takie wkładki stosuje się w miejscu, w którym nacisk na palce młotkowate powoduje wyjątkowy dyskomfort.

Jeśli wkładki mają certyfikat CE dla wyrobów medycznych, oznacza to, że ich bezpieczeństwo jest gwarantowane. Warto jednak pamiętać, że wkładki nosi się wielokrotnie i wymienia co 3-6 miesięcy, w zależności od tego, jak bardzo się zużywają. Dlatego też muszą być z tworzywa, które można skutecznie wyczyścić i odświeżyć.

Wkładki na palce młotkowate: jak ważne jest indywidualne dopasowanie?

Wkładki na palce młotkowate są dosyć uniwersalne, tym samym trudniej o ich złe dopasowanie. Należy jednak wybrać takie, które mają cechy odpowiadające potrzebom stóp z deformacjami. Gdy są używane zgodnie z przeznaczenie, znacznie zmniejszają dyskomfort i ustawiają palce w fizjologicznej pozycji, chronią przed dalszym uszkodzeniem i uciskiem, przyspieszają leczenie.

 

Cechy wkładek na palce młotkowate to także dobre trzymanie się stopy. Nakładka na palec nie może uciskać ani zsuwać się z palca, który ma być chroniony. Nieprawidłowo dopasowana wkładka po prostu nie będzie spełniać swojej funkcji, a może pogorszyć stan stopy. Dlatego warto poradzić się specjalisty przed zakupem wkładek, a także, w razie, gdyby któraś się nie sprawdziła, poszukać innego rozwiązania.

Przegląd funkcji ochronnych wkładek na palce młotkowate

Funkcje wkładek na palce młotkowate są bardzo różne, tym samym są to akcesoria podologiczne niezwykle wszechstronne. Jakie funkcje szczególnie wpływają na ich użyteczność?

 

  • Stabilizacja palca — zapobiegają pogłębianiu się urazu i ustawiają palec we właściwej pozycji.
  • Amortyzują uderzenia, tym samym zmniejszają lub eliminują ból towarzyszący chodzeniu.
  • Chronią przed otarciami i uciskiem na palce, ponieważ gdy są w niewłaściwej pozycji, są bardziej na nie narażone niż te, których nie dotknęła deformacja.
  • Zapobiegają dalszym deformacjom — chociaż palce młotkowate nie powrócą do prawidłowej pozycji, to wada nie będzie się pogłębiać.
  • Szyny, klamry i pierścienie we wkładkach na palce młotkowate wspierają stawy w utrzymaniu prawidłowej pozycji palca.
  • Oddychające materiały nie powodują pocenia się stóp w miejscu, w którym nałożone są wkładki. Tym samym nie powodują odparzeń i nie są przyczyną nieprzyjemnego zapachu.
  • Są tak zaprojektowane, że można je nosić w każdym obuwiu: od roboczego, przez sportowe, po eleganckie. Można, a nawet powinno się je zakładać zawsze przed dłuższym chodzeniem czy staniem.

 

Wkładka prostująca palce młotkowate

Wpływ grubości i kształtu wkładek na komfort noszenia

Jak cechy wkładek na palce młotkowate wpływają na samopoczucie podczas chodzenia i stania? Pierwszym kryterium jest grubość wkładki.

 

  • Wkładka grubsza będzie lepiej amortyzować, bo warstwa medycznego żelu lub pianki będzie bardziej absorbować wstrząsy i redukować nacisk. Będzie ona jednak wyczuwalna w obuwiu.
  • Wkładka cieńsza będzie bardziej dyskretna, zmieści się nawet w płytkim obuwiu. Jest odpowiednia dla osób, które nie mają wyjątkowo dużych problemów ze stopami.

 

Wkładka ochronna na palce młotkowate 

 

Kształt wkładek można podzielić na uniwersalny i indywidualny.

 

  • Wkładki indywidualne to takie, które są wykonywane i dopasowane do konkretnego problemu i konkretnej stopy. Są więc droższe, ale jednocześnie lepsze dla osób, u których wada jest zaawansowana i wymaga bardzo specjalistycznego podejścia.
  • Uniwersalne wkładki są odpowiednie dla wielu osób i nie trzeba ich dobierać do konkretnej stopy. Jednak w przypadku bardzo poważnych zmian mogą nie wystarczyć.

Czy wkładki na palce młotkowate powinny wspierać całą stopę?

Wkładki na palce młotkowate wpływają na całą stopę i komfort chodzenia, co wcale nie znaczy, że są to duże wkładki. Zwykle wykorzystuje się pierścienie, nakładki na palce, poduszeczki pod palce i korektory ułożenia palców, które mają chronić opuszki i grzbiety przed naciskiem, otarciami, odciskami i powstawaniem modzeli oraz bolesnych ranek. Służą stabilizacji i wsparciu konkretnego palca, ponieważ deformacja ta dotyka zazwyczaj palca drugiego i trzeciego w stopie, nie zaś wszystkich.

 

Istnieją wkładki na palce młotkowate, które dostosowane są do konkretnych części stopy. Umieszcza się je pod palcami albo pod łukami stopy. Jednak ich wybór zawsze zależy od tego, jak pacjent odczuwa ból i jakiej pomocy potrzebuje, by nie odczuwać dyskomfortu podczas chodzenia w obuwiu. Jeśli nie masz pewności, co kupić, spytaj ortopedy lub podologa, jakie powinny być wkładki na palce młotkowate, aby korzystnie wpływały na Twoje stopy.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl