"Halluks"- paluch koślawy 0
"Halluks"- paluch koślawy

Haluksy — bolesny problem stóp, zapobiegaj haluksom stosując duży klin na haluksy vaya medical

Ludzkie stopy są codziennie narażone na wysokie obciążenia. Muszą unieść cały ciężar ciała, często w nieprawidłowo dobranym, wysokim obuwiu. Z czasem ulegają zmianom deformacyjnym, dlatego częstymi schorzeniami stóp są haluksy. Haluksy to bolesne i nieestetyczne zwyrodnienia, które pojawiają się powoli i są trudne do wyleczenia, dlatego najlepiej jest im zapobiegać. A można to robić, łącząc dbanie o zdrowie ogólne i swoich stóp ze stosowaniem wygodnych wkładek do obuwia. Jeśli ten problem jest Ci znajomy, przeczytaj kilka rad od nas jak sobie z nim radzić:

Co to są haluksy?

Haluksami nazywamy zwyrodnieniową chorobę, która pojawia się pod wpływem obciążeń, źle dopasowanego obuwia, a także jest wynikiem uwarunkowań genetycznych. Problem zaczyna się od drobnych zmian zachodzących w budowie stopy: duży palec u nogi przesuwa się w stronę mniejszych palców, a u jego podstawy pojawia się wyraźne zgrubienie, które staje się bolesne zwłaszcza podczas chodzenia w bardzo dopasowanym obuwiu. Przesunięcie się dużego palca, tak ważnego dla podparcia stopy, powoduje poszerzenie przedniej części stopy i pojawienie się płaskostopia poprzecznego.

Haluksy najczęściej związane są z chodzeniem w butach na wysokim obcasie. Stopa w tego typu obuwiu jest nierówno obciążona, przede wszystkim dźwiga ciężar ciała na przedniej swojej części. Częściej też na haluksy skarżą się osoby z nadwagą niż szczupłe i te, które przez długie godziny pracują w pozycji stojącej. Takim osobom przyda się klin międzypalcowy. Osłona na haluks z klinem i pierścieniem vaya smartgel,to produkt dla osób, które mają już zachodzące na siebie palce. Dzięki temu, że osłona zmniejsza nacisk na drugi palec osoby, które mają problem z haluksami, będą mogły w końcu założyć swoje ulubione buty i wyjść z domu na tak długo, jak tylko chcą. Osłona na haluks z klinem i pierścieniem vaya smartgel przyniesie im ogromną ulgę i ukojenie.

klin-na-haluks-z-regulacją-twardości

Czy można leczyć haluksy?

Leczenie haluksów jest możliwe, a zajmują się nim ortopedzi oraz podolodzy. Warto jednak pamiętać, że im wcześniej zajmiemy się problemem, tym łatwiej będzie uniknąć bolesnych zabiegów i zahamować postępowanie choroby. Jeśli zauważymy pierwsze zmiany: odchylony palec u nogi oraz zgubienie u jego podstawy, możemy sięgnąć po specjalne produkty. Duży klin na haluksy vaya medical zajmie się ustawieniem dużego palca we właściwym położeniu, zmniejszy nacisk na drugi palec oraz przyniesie ulgę przy chodzeniu. Jeżeli masz problem z dwoma pierwszymi palcami, możemy polecić Ci klin na haluks z pierścieniem vaya smartgel. Różni się on od dużego klinu tym, że stymuluje położenie aż dwóch pierwszych palcy. To niedrogie produkty, które przywracają prawidłowe ustawienie dużego palca względem mniejszych i pomagają ograniczyć ból pojawiający się podczas chodzenia. Jeśli zgrubienie często boli, można zastosować osłonę silikonową albo peloty, specjalne wkładki do butów wsuwane pod przednią część stopy. Dzięki nim spowolniony zostaje rozwój haluksów i zmniejszone są dolegliwości bólowe. W skrajnych przypadkach jednak trzeba skorzystać z bardziej inwazyjnych rozwiązań chirurgicznych. Jeśli masz już zaawansowany haluks lub jesteś po operacji najlepszym wyborem dla Ciebie będzie klin na haluks z regulacją twardości vaya smartgel. Posiada on opcję regulowania twardości klinu między palcami do własnych potrzeb.

Produkty-na-haluksy

Czy da się zapobiegać haluksom?

Osoby, które wiedzą, że mają predyspozycje genetyczne do tworzenia się haluksów, pracują na stojąco i mają dużą nadwagę, powinny dokładnie dobierać obuwie. Musi być ono wygodne, szerokie w okolicy przedniej części stopy, wykonane z miękkich materiałów, przede wszystkim ze skóry. W butach można zastosować także profilaktycznie wkładki ortopedyczne, które wymuszają odpowiednie podparcie ciała na stopach i zapobiegają zmianom deformacyjnym. Osoby z nadwagą powinny zastosować dietę i zadbać o wystarczającą dawkę ruchu. Jeśli praca nie wymaga, by zawsze mieć na nogach szpilki, warto zdecydować się na obuwie na płaskim obcasie. Można też ćwiczyć stopy: wyginać palce, masować podeszwę stóp twardą piłką lub używać masażerów, które wzmocnią stopy i utrzymają je w dobrej kondycji.

Zobacz wszystkie produkty z kategorii haluksy

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium