Wkładki ortopedyczne podpierające stopy płasko-koślawe dla dzieci Vaya Comfortino 1 para
Opis
Wkładki 3/4 podpierające stopy płasko - koślawe dla dzieci Vaya Comfortino 1 para
Wkładki ortopedyczne dla dzieci Vaya Comfortino to skórzane wkładki wielokrotnego użycia, które zapewniają komfort stopom płasko-koślawym. Obniżenie fizjologicznych łuków stopy jakie występuje przy płaskostopiu, jest redukowane dzięki wbudowanym elementom, pelocie i klinowi. Pelota wspiera łuk poprzeczny i rozluźnia mięśnie, więzadła i ścięgna. Klin podpierając łuk podłużny, rozkłada obciążenie stopy na podłoże. Wkładka odpowiednio ustawia piętę w prawidłowym położeniu, dzięki wyprofilowanej spodniej warstwie z naturalnego lateksu. Jeśli Twoje dziecko ma problem ze stopami płasko- koślawymi, to proponowane wkładki Comfortino będą doskonałym rozwiązaniem. Zapobiegają opadaniu wysklepienia łuku podłużnego, ustawiają prawidłowo piętę odciążają i amortyzują śródstopie. Przyniosą ulgę zmęczonym stopom. Comfortino są produktami kontynuującymi tradycje wkładek Scholl. Pasują do każdego typu obuwia. Ten rodzaj wkładek można nosić w zakrytym i odkrytym obuwiu.
Czy warto wybrać nasze wkładki na płaskostopie ?
Wierzchnia warstwa wkładek ortopedycznych Vaya Comfortino wykonana jest z miękkiej garbowanej roślinnie owczej skóry o doskonałych właściwościach higienicznych. Spodnia warstwa z pianki lateksowej ustawia piętę w prawidłowym położeniu i zapewnia wyjątkowy komfort i elastyczność podczas chodzenia. Wyprofilowane elementy, pelota oraz klin podpierają oba łuki stopy, podłużny i poprzeczny. Wkładki skutecznie zapobiegają zmęczeniu stóp oraz odciążają mięśnie, ścięgna i więzadła. Pasują do każdego buta dzięki długości 3/4.
Wkładki z naszej oferty posiadają certyfikat CE dla wyrobów medycznych tym samym gwarantując bezpieczeństwo stosowania swoim użytkownikom.
Korzyści z noszenia wkładek przy stopie płasko- koślawej Vaya Comfortino:
- wygodne - nie przeszkadzają w codziennym użyciu
- podpierają oba łuki stopy - podłużny i poprzeczny
- ustawiają piętę w prawidłowym położeniu
- zapobiegają opadaniu wysklepienia łuku podłużnego
- odciążają i amortyzują śródstopie
- zapobiegają pogłębianiu się płaskostopia
- chronią stopy przed zmęczeniem
- zmniejszają dolegliwości bólowe stóp
- odciążają mięśnie i więzadła stopy
- rozkładają obciążenie stopy na podłoże
- zapewniają komfort podczas noszenia
- łatwe w założeniu
- przeznaczone do każdego typu obuwia
- zapewniają bezpieczeństwo - produkt medyczny klasy I
- trwałe - wkładka wielokrotnego zastosowania
- ekologiczne - nie są szkodliwe dla otoczenia
Jak dopasować wkładkę w bucie we właściwy sposób:
Umieść wkładkę w tylnej części buta. Upewnij się, że wkładka gładko przylega do wyściółki buta a profil podpierający łuki jest umiejscowiony we właściwym miejscu, dając odpowiednie podparcie stopie.
Parametry techniczne:
- stan: nowy
- rozmiar: 23 - 34
- materiał: naturalna licowa skóra owcza
- kolor: beżowy
- zawartość opakowania: 1 para
- kod produktu: VAYA-ORT-208
- klasyfikacja: produkt medyczny kl. 1
Warto zdecydować się na nasze wkładki Vaya Comfortino ponieważ:
Nasze produkty są wyprodukowane z wysokiej jakości komponentów, mają przedłużoną żywotność i trwałość, spełniają wyśrubowane normy dla wyrobów medycznych. Wkładki posiadają certyfikat CE dla wyrobów medycznych i tym samym gwarantują bezpieczeństwo stosowania.
- Stopa płasko-koślawa to schorzenie związane z obniżeniem łuku podłużnego stopy i jednocześnie odchyleniem pięty na zewnątrz
- Fizjologiczna stopa płasko-koślawa występuje u dzieci nawet do 5–6 roku życia. Kiedy dziecko stoi, widoczna jest nieprawidłowość natomiast gdy siedzi lub leży, wysklepienie stopy jest prawidłowe.
- Stopa płasko-koślawa utrwalona (płaskostopie) to taka stopa, w której zniekształcenie utrzymuje się pomimo odciążenia stopy. Przyczyny płaskostopia mogą wielorakie: otyłość, obniżone napięcie mięśniowe izolowane, niewydolność układu mięśniowo-więzadłowego, choroby przewlekłe, takie jak zespół Ehlersa i Danlosa, zespół Marfana. Dzieci narzekają na szybkie męczenie, bóle łydek i stóp.
- U dzieci, przy zaawansowanych zmianach, może dojść do skrócenia i przykurczu mięśni strzałkowych, więzadeł zewnętrznej strony stopy, przykurczu ścięgna Achillesa. Pojawia się ograniczenie ruchów palców, chód staje się ciężki na skutek utraty resorowania.
- W miarę postępu wady narastają dolegliwości bólowe, stopy męczą się nawet przy niewielkim wysiłku. Na skórze pojawiają się modzele i otarcia.
- W miarę upływu lat do opisanych zmian dołączają się zmiany zwyrodnieniowe w układzie kostno-stawowym stopy, zaburzenia w krążeniu.
Więcej na temat schorzenia dowiesz się tutaj
Stawiaj na jakość i zadbaj o siebie