Opinie o Nas
Strefa Wiedzy

Newsletter

Zapisz się do newslettera, otrzymuj wyłącznie istotne informacje i odbierz

10%* rabatu

*dla zakupów powyżej 50zł - Zapisując się do newslettera, wrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w postaci adresu e-mail. Więcej na temat przetwarzania danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

 
Producenci
Stopa cukrzycowa 0
Stopa cukrzycowa

Stopa cukrzycowa jest groźnym powikłaniem cukrzycy związanym z niedokrwienia stóp i neuropatii. Wysoki poziom glukozy oraz uszkodzenie nerwów czuciowych zaburza odczuwanie bólu i temperatury. Niedostatecznie ukrwione tkanki stóp stają się gorzej odżywione i dotlenione. W konsekwencji dochodzi do zaniku mięśni, miażdżycy tętnic i zmian zwyrodnieniowych naczyń krwionośnych. Skóra staje się sucha, napięta a płytki paznokciowe ulegają deformacji. Pojawiają się zmiany w układzie kostno-stawowym co w konsekwencji upośledza chodzenie. Pojawiają się odciski oraz modzele.

Uszkodzenie układu nerwowego objawia się zaburzeniami czucia, bólem i drętwieniem. Ból nasila się nocą, pojawiają się bolesne kurcze mięśniowe, mrowienia i kłucia. Niedoczulica zazwyczaj pojawia się w dystalnych częściach stopy, idąc od palców przez śródstopie następnie obejmuje cała stopę. Chory może nieświadomie doprowadzać do urazów i uszkodzeń skóry. nawet drobna rana może stać się groźnym, długo niegojącym się owrzodzeniem. Zmniejszające się wydzielanie potu, skutkuje suchą i pękającą skórą stanowiącą wrota do zakażeń oraz powstawania ran. Zaburzenia ruchowe i zaniki mięśniowe doprowadzają do licznych nieprawidłowości w budowie stóp, takich jak palce młoteczkowate, stopa opadająca i koślawość stóp. Niskiej odporności pacjenta często towarzyszy grzybica. Zobacz jak działa wkładka Diabeto Ped!

Pacjenci z cukrzycą powinni szczególnie dbać o zachowanie zdrowej skóry stóp, unikać urazów i uszkodzeń. Utrzymywać właściwy poziom glikemii. Leczenie powinno być prowadzone pod kontrolą diabetologa, dermatologa, chirurga naczyniowego. Leczenie podstawowej choroby oraz dbanie o właściwą higienę i zdrowie stóp, zapobiega drastycznej amputacji stopy. Dobrze dobrane wkładki ortopedyczne i wygodne obuwie usprawnia przebieg kuracji. Wkładki dla chorych na cukrzycę - Tacco Diabeto Ped.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl