Newsletter

Zapisz się do newslettera, otrzymuj wyłącznie istotne informacje i odbierz

10%* rabatu

*dla zakupów powyżej 50zł - Zapisując się do newslettera, wrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w postaci adresu e-mail. Więcej na temat przetwarzania danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

 
Producenci
Promocje
Zaburzenia krążenia w stopach

14. Zaburzenia krążenia w stopach

* Układ krążenia jest jedną z ważniejszych struktur zapewniających prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Krew obwodowa docierająca do stóp zapewnia właściwą wymianę składników odżywczych, tlenu, wody i produktów przemiany materii, która zachodzi w najdrobniejszych naczyniach włosowatych.

* Do głównych objawów upośledzonego krążenia tętniczego należy niedostateczne utlenienie i odżywienie tkanek stóp. Najistotniejszym problemem związanym z niedostatecznym ukrwieniem są bóle, zmiany na skórze tzw skóra marmurkowata oraz zniekształcenia i powolny wzrost płytek paznokciowych. Mrowienie, drętwienie, kurcze, uczucie ciężkości nóg oraz oziębienie stóp świadczą o przewlekłym niedokrwieniu. Skóra staje się sucha, ścieńczała, blada. Następuje łatwa urażalność i utrudnione gojenie się ran, występowanie owrzodzeń.

* Objawami zaburzeń krążenia żylnego są obrzęki i żylaki związane z zastojem krwi obwodowej. Niepokojący jest cyklicznie występujący obrzęk mogący świadczyń o rozwijaniu się groźnej zakrzepicy.

* Siedzący tryb życia, otyłość i współistnienie innych chorób sprzyja występowaniu obrzęków oraz żylaków.

* Działania profilaktyczne powinny skupiać się na eliminowaniu czynników ryzyka, takich jak siedzący tryb życia, nałogi, noszenie ciasnej odzieży utrudniającej odpływ krwi czy butów na wysokich obcasach.

* Metodą zachowawczą jest kompresoterapia, czyli zabiegi rehabilitacyjne wspomagające pompę mięśniową, zmniejszające zastój żylny a tym samym usprawniające przepływ krwi  w głębiej położonych żyłach.

* Zasadę miejscowej kompresoterapii – leczenia uciskiem, zastosowano w innowacyjnych wkładkach do butów Veno Power.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl