Newsletter

Zapisz się do newslettera, otrzymuj wyłącznie istotne informacje i odbierz

10%* rabatu

*dla zakupów powyżej 50zł - Zapisując się do newslettera, wrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w postaci adresu e-mail. Więcej na temat przetwarzania danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

 
Producenci
Promocje
Nadpotliwość stóp

13. Nadpotliwość stóp

 

* Szybkie tempo życia, stres, niewłaściwa dieta czy wysokie temperatury sprawiają, że odczuwamy dyskomfort a organizm zaczyna się przegrzewać. Od potu trudno uciec, jest funkcją organizmu niezbędną do właściwej termoregulacji, jednak zdarza się, że mechanizm ten ulega zaburzeniom. Wówczas mamy do czynienia z nadpotliwością, której szczególnie nieprzyjemną odmiana jest nadpotliwość stóp.

* Pot człowieka to 99% wody oraz sole, tłuszcze, kwas mlekowy, węglowodany, minerały oraz mocznik. Zapach potu uzależniony jest od diety, czynników hormonalnych, warunków klimatycznych i współistniejących schorzeń. Świeży pot jest bezwonny, nieprzyjemny zapach powodują bakterie znajdujące się na skórze.W podeszwach stóp znajduje się około 600 gruczołów potowych na 1 cm 2.

* Przyczyny nadpotliwości to dziedziczne skłonności związane z zaburzeniami materii, nieodpowiednia dieta, nerwice, zaburzenia hormonalne.

* Nieleczona nadpotliwość prowadzi do nadmiernego wzrostu warstwy rogowej skóry na podeszwie, grzybicy, bolesnych odparzeń i odcisków.

* Zapobieganie nadmiernej potliwości to eliminacja ww czynników ryzyka, używanie przewiewnego obuwia z naturalnych materiałów, bawełnianych skarpet, moczenie stóp w rozworze soli, stosowanie antyperspirantów, wkładek korygujących czy zażywanie szałwii lekarskiej lub pokrzywy zmniejszające wydalanie potu przez skórę. Zabiegiem skutecznym w walce z nadmiernym poceniem stóp jest jonoforeza, nieinwazyjny zabieg na skórę działaniem prądu o niskim natężeniu.

Tacco Happies - zapachowa wkładka dla świeżych i suchych stóp

Tacco  Summer - wkładka z bawełny frotte z jonami srebra i aktywowanym węglem na bose stopy

Wkładki zapobiegające powstawaniu przykrego zapachu - Tacco Luxus

Półwkladki zapobiegające powstawaniu przykrego zapachu - Tacco LuxusLight

Fresh Step - dezodorant 150ml

Dezodorant do stóp 3 w 1 150ml

Fresh Step - dezodorant do butów 150ml

Fresh Step - antyperspirant 150ml

Odour Control - wkładki przeciwpotne

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl