Newsletter

Zapisz się do newslettera, otrzymuj wyłącznie istotne informacje i odbierz

10%* rabatu

*dla zakupów powyżej 50zł - Zapisując się do newslettera, wrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w postaci adresu e-mail. Więcej na temat przetwarzania danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

 
Producenci
Promocje
Grzybica

10. Grzybica stóp

 

* Grzybica stóp ( stopa atlety ) to najczęściej występująca infekcja grzybicza skóry człowieka. Występuje aż u 30-50% dorosłej populacji. Zachorowalność rośnie głównie w dużych skupiskach ludzkich. Dermatozie tej sprzyja noszenie nieodpowiedniego obuwia, skarpet z półsyntetycznych tkanin czy korzystanie z basenów, sauny, siłowni. Grzybica stóp występuje w  trzech odmianach jako: międzypalcowa, złuszczająca i potnicowa. 

* Objawy grzybicy międzypalcowej to zaczerwienienie i świąd zakażonej okolicy, złuszczanie i pęknięcia naskórka. W odmianie złuszczającej zwaną też mokasynową, występują ogniska nadmiernego złuszczania z pęknięciami zlokalizowane na podeszwowych i bocznych częściach stopy. Najrzadziej występuje postać potnicowa, która charakteryzuje się zlewającymi drobnymi pęcherzykami. 

* Do leczenia infekcji grzybiczych stosuje się preparaty o działaniu miejscowym takie jak maści, kremy, lakiery. Przy zajęciu dużej powierzchni przez zmiany chorobowe np ponad 25% płytki paznokciowej lub nieskutecznej terapii miejscowej, należy włączyć leczenie ogólne doustnymi lekami przeciwgrzybiczymi. Należy przeprowadzić dezynfekcję obuwia, wymienić skarpety, rajstopy.

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór produktów przeciwgrzybicznych oraz pielęgnacyjnych marki Scholl.

Preparat na grzybicę paznokci 

Dezodorant do stóp 3w1 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl