Darmowa dostawa od 150zł (Przesyłka Polecona, Przesyłka Polecona Priorytetowa, DPD Pickup)

Dlaczego wkładki?

Przez całe życie dźwigają ciężar naszego ciała, stanowią jego podporę. Spacerujemy, skaczemy, biegamy – gdyby nie nasze stopy, żadna z tych czynności nie byłaby możliwa.

 

Budowa stóp jest dostosowana do zmieniających się warunków podłoża. Inaczej pracują przy biegu na nierównej powierzchni, a inaczej przy spacerze na asfaltowej nawierzchni.

 

 

Stopa to cud natury, a nam często nie chce się o ten cud zadbać.

 

Zbyt ciasne, nieprawidłowo dobrane obuwie to tylko jeden z wielu czynników, który wpływa na stan zdrowia stóp, a co za tym idzie – całego ciała.

 

Patologie w obrębie stopy wiążą się z wadami i deformacjami jako wypadkowe zaburzeń różnorodnych struktur stopy. Płaskostopie, stopa koślawa, stopa wydrążona, paluch koślawy potocznie zwany haluksem, palce młotkowate czy metatarsalgie to choroby stóp, którym można zapobiec stosując profilaktycznie i leczniczo wkładki oraz aparaty ortopedyczne. Jednym z najprostszych i naprawdę efektywnych sposobów leczenia schorzeń stóp jest użycie wkładek ortopedycznych.

 

Wkładki ortopedyczne powodują zmianę sposobu pracy mięśni i więzadeł odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowych łuków stopy, dzięki czemu wpływają na zmianę motoryki całego ciała. Stosowanie wkładek ortopedycznych w znacznym stopniu poprawia komfort chodzenia. Odtworzenie prawidłowego sklepienia pod głowami kości śródstopia oraz ich amortyzacja powoduje zmniejszenie nacisku i lepsze rozłożenie ciężaru ciała w obrębie stopy.

 

Prawidłowy dobór obuwia i odpowiednio dopasowanych do niego wkładek ortopedycznych pozwala niwelować schorzenia oraz pozytywnie wpłynąć na harmonijny rozwój układu ruchu, dlatego w naszej ofercie znajdą Państwo wkładki ortopedyczne przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

 

Odpowiednio dobrane wkładki do butów stanowią doskonałą ochronę przed płaskostopiem lub korygują już istniejące wady.

 

Każdy z nas codziennie robi około 9 900 kroków i stoi średnio przez 6 godzin. Aby przejść przez to bez problemu produkty Vaya Ortho-Medical, Vaya Smartgel oraz Vaya Medical chronią i wspierają stopy tysięcy ludzi każdego dnia. Dostarczamy trwałych i zgodnych z najnowszymi badaniami produktów, stworzonych z najwyższej jakości, głównie naturalnych materiałów.

 

Buty, które kupujesz nie są dostosowane do indywidualnych wymagań każdego z nas. Bardzo ważne jest, aby Twoje buty posiadały najlepsze dla Ciebie, odpowiednio wyprofilowane i dopasowane wkładki. Taki komfort możesz zapewnić sobie nosząc każde buty, jeśli tylko włożysz w nie odpowiednie wkładki.

 

Dowiedz się więcej na temat schorzeń stóp!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium