Opinie o Nas
Strefa Wiedzy

Newsletter

Zapisz się do newslettera, otrzymuj wyłącznie istotne informacje i odbierz

10%* rabatu

*dla zakupów powyżej 50zł - Zapisując się do newslettera, wrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w postaci adresu e-mail. Więcej na temat przetwarzania danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

 
Producenci
Kostka krawca - objawy i leczenie deformacji stopy 0
Kostka krawca - objawy i leczenie deformacji stopy

Deformacja V palca, który przekręcił się w kierunku palucha- dośrodkowo. Powstaje w wyniku ciągłego ucisku na mały palec stopy. Nazwa pochodzi z tłumaczenia niemieckiej literatury. Dawniej krawcy szyli ubrania ręcznie siedząc po turecku na podłodze, co sprzyjało przeciążeniu bocznej powierzchni stopy i rozwojowi zniekształcenia. Objawem jest ból pojawiający się podczas noszenia obuwia i zmniejszający się po jego zdjęciu. Na bocznej powierzchni stopy jest zaczerwienie lub obrzęk. Podstawą leczenia jest modyfikacja obuwia, należy nosić obuwie z szerokim przodem.

Użyteczne jest stosowanie pelot i wkładek ortopedycznych pod śródstopie, ponieważ zmniejszają one ból powodowany przez nadmierne rogowacenie podeszwy okolicy piątego palca. Takie wkładki to Taccofit, Anatomic, Deluxe. W przypadku gdy objawy kostki krawca nasilają się w związku z obecnością stopy płasko-koślawej, pomocne jest stosowanie wkładki Comfort oraz Med. Można korygować palec tapingiem, zalecane jest noszenie osłonek żelowych np. Osłony małego palca z klinem i pierścieniem Vaya. Leczenie operacyjne uzależnione jest od stopnia nasilenia deformacji. Niestety bywają powikłania po zabiegach chirurgicznych, obejmują: nawrót zniekształcenia, niecałkowite ustąpienie dolegliwości bólowych czy bolesne blizny.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl