Opinie o Nas
Strefa Wiedzy

Newsletter

Zapisz się do newslettera, otrzymuj wyłącznie istotne informacje i odbierz

10%* rabatu

*dla zakupów powyżej 50zł - Zapisując się do newslettera, wrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w postaci adresu e-mail. Więcej na temat przetwarzania danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

 
Producenci
Haluksy - bolesny problem stóp 0
Haluksy - bolesny problem stóp

Zniekształcenie koślawe palucha jest bolesną deformacją przodostopia w obrębie pierwszego stawu śródstopno-paliczkowego łączącego pierwszy palec ze śródstopiem gdzie dochodzi do stanu zapalnego. Charakteryzuje się przyśrodkowym odchyleniem osi pierwszej kości śródstopia i bocznym odchyleniem osi palucha. Paluch przesuwa się w kierunku pozostałych palców. Skrzywienie do 10% uważane jest za normę. Podstawowe przyczyny to predyspozycje wrodzone, płaskostopie, rozluźnienie ścięgien i więzadeł stopy, źle dopasowane obuwie, nadwaga, choroby przewlekłe m.in. reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczyca, czy dna moczanowa. W 90% przypadków pacjentami są kobiety. Częstotliwość występowania wzrasta z wiekiem, u osób powyżej 50 roku życia występuje w około 26% przypadków.

Objawy to stan zapalny stawu i torebki stawowej stawu śródstopno-paliczkowego palucha, powstanie nienaturalnego zgrubienia tzw egzostozy - narośli kostnej , zaczerwienienie i ból, metatarsalgie - choroby śródstopia, ból u podstawy palucha nasilający się podczas chodzenia, modzele i nagniotki, palce młotkowate.Zapobieganie to stosowanie odpowiednich ćwiczeń i masaży - by opóźnić rozwinięcie się haluksów, zmiana obuwia na szersze, unikanie butów na wysokim obcasie oraz stosowanie separatorów oraz klinów które odpychają paluch od pozostałych palców, stosowanie wkładek na płaskostopie i stopę płasko-koślawą Gdy schorzenie mimo wszystko rozwija się i uniemożliwia chodzenie stosuje się zabieg chirurgiczny.

Podstawą leczenia nieoperacyjnego jest łagodzenie dolegliwości poprzez dobranie odpowiednio szerokiego obuwia w połączeniu ze stosowaniem odpowiednich wkładek. Zalecane wkładki profilaktyczno-ortopedyczne to: kliny na haluksy, wkładki na płaskostopie, wkładki na stopę płasko-koślawą i metatarsalgie. Zobacz nasze produkty na halluksy!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl